Kripto

LUNA yükselişe geçti

Avatar
  • 28 Eylül 2023
  • Okuma süresi: 3 dakika
LUNA yükselişe geçti

Bybit Global tarafından hazırlanan bültende günün gelişmelerine yer verilyor.

SPX endeksi %0,02 yükselirken, ham petrol fiyatları %3’ün üzerinde artarak enerji hisselerine fayda sağladı. Minneapolis Fed Başkanı Kashkari’nin güvercin yorumları bir miktar piyasa desteği sağladı. Daha geniş kripto para piyasası, son 24 saat içinde Bitcoin ve Ethereum’un sırasıyla %0,35 ve %0,49 artmasıyla yükseldi.

Bugünün en iyi performans göstereni, Terra’nın Alliance modülü ödüllerinin ekstra $LUNA Yield ve Terra’nın Warp protokolünün genişlemesi için yayına girmesinin ardından son 24 saatte %7,4 artan LUNA oldu.

2022’de yeniden başlatılan Terra 2.0 (LUNA), Alliance, Warp ve EnterpriseDAO gibi çeşitli modüller başlatan bir Cosmos uygulama zinciridir. Alliance, EigenLayer’a benzer şekilde, kullanıcıların ekstra LUNA getirisi elde etmek için Terra ile rSWTH ve ampWHALE gibi Liquid Staked Token’ları (LST’ler) stake etmelerine olanak tanır ve bugüne kadar 500 bin doların üzerinde TVL çekmiştir. Warp, geliştiricilerin DEX’lerde limit emirleri gibi DeFi otomasyonları oluşturmasına olanak tanır ve Neutron ve NibiruChain üzerinde başlatılmıştır. EnterpriseDAO, Cosmos içinde DAO yönetimini basitleştirir, LionDAO tarafından Cosmos içinde LUNA’yı tanıtmak için kullanılmıştır. Terra, algoritmik stablecoin ile başarısız oldu ve şimdi Terra 2.0, Cosmos içinde DeFi’yi yenilemeye devam etmek için geliştirici araçları ve modülleri oluşturmaya odaklandı.

Önde gelen bir Ethereum Layer 2 çözümü olan Arbitrum, yeni kullanıcıları çekmek ve rakip ağlarla rekabet etmek için Odyssey kampanyasını yeniden başlattı. Kampanya yedi hafta sürecek ve kullanıcılara Arbitrum’un en iyi 13 protokolünde rehberlik edecek ve görevleri tamamlamaları karşılığında 16 NFT rozeti sunacak. Arbitrum, Ethereum’un Katman 2’sine kilitlenen toplam değer (TVL) açısından hakim olmasına rağmen, işlem hacminde zkSync Era, Base ve Starknet gibi rakiplerinin gerisinde kalıyor. Arbitrum ilk olarak geçen yıl Odyssey’i piyasaya sürmüş, ancak yüksek işlem ücretleri ve ağ kapasitesindeki sınırlamalar nedeniyle duraklatmıştı; bu sorunlar Nitro yükseltmesiyle çözüldü. Yenilenen kampanyanın ilk haftası, GMX merkezi olmayan borsa ve Uniswap dahil olmak üzere çeşitli merkezi olmayan projeleri öne çıkaracak. Arbitrum Vakfı, Odyssey’e katılımın kullanıcılara gelecekteki herhangi bir airdrop için hak kazandırmayacağını açıkladı.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir