Kripto

Linera Web3’te Mikro Zincirleri geliştirmek için 6 milyon dolar artırdı

TeknolojiWins Haber Merkezi
  • 17 Ağustos 2023
  • Okuma süresi: 2 dakika
Linera Web3’te Mikro Zincirleri geliştirmek için 6 milyon dolar artırdı

Bybit Global tarafından hazırlanan değerlendirmede günün gelişmelerine yer veriliyor.

BNT asimetrik likidite ile zincir üstü ticaret protokolünü başlattıktan sonra yükselişe geçti; Linera Web3’te Mikro Zincirleri geliştirmek için 6 milyon dolar artırdı

SPX endeksi %0,76 düşerken, bu düşüş FOMC toplantı tutanaklarının önemli enflasyon risklerini ortaya çıkarmasının ardından yükselen tahvil getirilerinin baskısı altında gerçekleşti. Daha geniş kripto para piyasası düşüşte olup, Bitcoin ve Ethereum son 24 saat içinde sırasıyla %0,84 ve %1,13 düştü.

Bugünün en iyi performans gösteren kripto para birimi, ağın en son protokolü Carbon’un dikkatini çekmesi nedeniyle son 24 saat içinde %5,5 artış gösteren BNT oldu.

Haziran 2017’de piyasaya sürülen Bancor (BNT) bir AMM DEX’tir. Bancor’un yeni ticaret protokolü Carbon, otomatik ticaret protokolü ile zincir içi ticaret ve likiditede devrim yaratıyor. Zincir üzerinde limit ve aralık emirleri, grid ticareti ve momentum ticareti gibi benzersiz özellikler sunuyor. Protokol, kullanıcıların kendi alım ve satım aralıklarını belirlemelerine olanak tanıyan “asimetrik likidite” sunuyor. Bu da kullanıcılara alım satım stratejilerinde daha fazla kontrol ve hassasiyet sağlıyor. Özel spreadler, dönen likidite ve diğer avantajlarıyla Carbon, zincir içi likidite ve ticarette yeni bir çağ başlatıyor.

Eski Meta Novi mühendisi Mathieu Baudet tarafından kurulan bir katman-1 blok zinciri olan Linera, Borderless Capital liderliğindeki bir finansman turunda 6 milyon dolar topladı. Bu son fonlama, firma tarafından toplanan toplam tutarı 12 milyon dolara çıkarıyor. Linera’nın ana hedefi, tarayıcılara ve mobil cihazlara entegre edilebilen hafif zincirler olan “mikro zincirleri” kullanarak blok zinciri endüstrisindeki ölçeklenebilirlik zorluklarını ele almaktır. Yeni elde edilen fonlar ekibi genişletmek, bir geliştirme ağı ve test ağı başlatmak ve APAC bölgesinde stratejik bir varlık oluşturmak için kullanılacak. Bu finansman turundaki önemli yatırımcılar arasında Laser Digital Ventures, Flow Traders ve Eterna Capital yer alırken, a16z crypto ilk tohum turuna liderlik etti.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir