Kripto

Lido, Neutron ve Axelar ile ortaklık kurdu

Avatar
  • 15 Eylül 2023
  • Okuma süresi: 2 dakika
Lido, Neutron ve Axelar ile ortaklık kurdu

Bybit Global tarafından hazırlanan bültende günün sektör gelişmelerine yer veriliyor.

SPX endeksi %0,84 arttı, ABD borsaları Perşembe günü, güçlü perakende satışlar ve haftalık işsizlik başvuruları da dahil olmak üzere beklenenden daha iyi gelen ABD ekonomik haberlerinin etkisiyle yükselişle kapandı. Daha geniş kripto para piyasası yükselirken, Bitcoin ve Ethereum son 24 saatte sırasıyla %1,22 ve %1,51 yükseldi.

Günün en iyi performans gösteren oyuncusu, Collab.Land ile ortaklık duyurusu ve Off-Season’a ilişkin yeni bir güncelleme nedeniyle son 24 saatte %16,8 yükselen AXS oldu.

2018’de piyasaya sürülen Axie Infinity (AXS), oyuncuların Axies adı verilen karakterlere sahip olduğu ve savaştığı bir blok zinciri oyunu. Son zamanlarda Collab.Land ekibi, Ronin ve Axie ağı için yeni özellikler sunarak yöneticilerin çeşitli ERC tokenlerine dayalı roller oluşturmasına ve Axie Infinity kurallarını herhangi bir sunucuda uygulamasına olanak tanıdı. Bu arada, Lunacians’ Arena’da Off-Season başladı ve oyuncular 17 Eylül’e kadar Rünler ve Tılsımlar içeren servet sandıkları kazanabilirler. Sezon Dışı Liderlik Tablosu Ödülleri, denge güncellemeleri ve özel bir yarışma hakkında yakında yapılacak duyurularla birlikte oyuncuların Sezon 6’ya hazırlanmalarına yardımcı olacak ek öğeler sunuyor.

Ethereum stake sağlayıcısı Lido, Cosmos blok zinciri ekosistemindeki iki proje olan Neutron ve Axelar ile ortaklık kurarak stake edilmiş eter tokenlerini (stETH) Cosmos ağına getiriyor. Bu hamle iki ekosistem arasında milyonlarca dolarlık likidite transferi sağlayabilir. Lido’nun 13,8 milyar dolar piyasa değerine sahip stETH’i iki şekilde sunuluyor: bir rebasing token (stETH) ve bir sarılmış, otomatik bileşik token (wstETH). Hem Neutron hem de Axelar, bu tokenler için likidite oluşturmak üzere token teşviklerinin %1’ini taahhüt etmiştir. Cosmos ağına dahil olduktan sonra wstETH, Osmosis ve dYdX gibi başlıca DeFi protokolleri de dahil olmak üzere Cosmos’un Blok Zincirleri Arası İletişim (IBC) teknolojisi üzerine inşa edilmiş çeşitli blok zincirlerinde kullanılabilir.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir