Fintek

HiDoctor, Paycell ile iş birliği yaptı

Avatar
  • 27 Aralık 2023
  • Okuma süresi: 2 dakika
HiDoctor, Paycell ile iş birliği yaptı

HiDoctor ile Paycell iş birliği sayesinde, HiDoctor hizmetleri Turkcell faturası ile ödenebilecek.

Paycell, danışmanlık ücretlerinin cep telefonu faturalarına yansıtılmasına olanak sunan bir iş birliğine gitti. Türkiye’de bir ilk olan uygulama sayesinde, daha geniş kitlelerin psikolojik danışmanlık ve diyetisyen hizmetlerinden yararlanması hedefleniyor.

Pandemi, savaşlar, ekonomik zorluklar derken, toplumda psikolojik destek ihtiyacı her geçen gün artıyor. Yapılan araştırmalarda özellikle kadınlar ve gençler, bu hizmete en fazla ihtiyaç duyan iki grup olarak öne çıkıyor. HiDoctor ve Türkiye’nin en kapsayıcı finansal hizmetler platformu Paycell iş birliğiyle, danışmanlık ücretlerinin GSM faturalarına yansıtılması sağlanıyor. Özellikle öğrencilerin bu hizmet sayesinde büyük kolaylık yaşayacağına işaret eden HiDoctor CEO’su Ahmet Bal, “Uygulama Türkiye’de bir ilk, dünyada da benzer bir uygulamaya rastlamadık. Psikologlarımızdan veya diyetisyenlerimizden danışmanlık almak isteyen kullanıcılar, HiDoctor ödeme sayfasında Paycell ile öde seçeneğini gördüğünde cep telefonu numarasını girip gelen SMS’i onayladığında, ödemesi Turkcell faturasına bağlı şekilde gerçekleşiyor. Bu sistem, özellikle ailesinden uzakta okuyan ve parasının hesabını herkesten daha çok yapmak zorunda olan öğrenciler için büyük kolaylık olacak” şeklinde konuştu.

Paycell CEO’su Serhat Dolaz ise iş birliğine ilişkin şunları kaydetti: “Türkiye’nin en yenilikçi dijital ödeme ve finansal hizmetler platformu olarak, müşterilerimizin her türlü ihtiyacına yönelik kullanıcı deneyimini merkeze alan çözümler sunmaya devam ediyoruz. Teknoloji ve finansal servisleri birleştirerek sunduğumuz hızlı ve güvenli ödeme çözümlerimiz, daha fazla kullanıcının finansal hizmetlerden faydalanmasını sağlıyor. HiDoctor ile iş birliğimiz sayesinde sağlık alanındaki öncü uygulamalara sektöründe bir ilk olan çözüm ortaklığımızla destek sunmaktan heyecan duyuyoruz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir