Kripto

Gateio Sıfır Bilgi Teknolojisini Duyurdu

Avatar
  • 27 Kasım 2023
  • Okuma süresi: 2 dakika
Gateio Sıfır Bilgi Teknolojisini Duyurdu

Gateio Rezerv Kanıtı Raporlarıyla İlgili Güncelleme Yayınladı.

Küresel kripto para borsası Gate.io, Rezerv Kanıtı (PoR) raporlarıyla ilgili önemli bir güncelleme yayınladı. Borsa, rezerv kanıtı raporlarında yeni sıfır bilgi ispatı teknolojisinin yanı sıra raporların şeffaflığını ve güvenilirliğini artırmak adına kanıt sağlanan varlıkları genişleterek, daha sık raporlama yapılacağını açıkladı.

Gate.io ilk olarak 2020 yılında borsa cüzdanlarını doğrulamak ve kullanıcı bakiyelerine ait verilerini yayınlama için tarafsız bir denetçi görevlendirerek, sektördeki rezerv kanıtı raporlarına öncülük etti. Bu sayede kullanıcılar borsaların varlıkları gerçekten ellerinde tutup tutmadığını teyit edebilir hale geldi.

Rezerv Kanıtı Raporlarında Maksimum Şeffaflık ve Güven Amaçlanıyor

Gate.io’dan yapılan açıklamada, kullanıcı verilerinin değiştirilemediği ve manipüle edilemediği sıfır bilgi teknolojisinin (zk-SNARK’lar) rezerv kanıtı raporlarıyla ilgili kullanıcıları her anlamda güvende hissettireceği ifade edildi. Şeffaflık ve doğruluğa ek olarak kullanıcıların varlık ve kimliklerinin gizliliği korunurken veri sızıntısı, kimlik hırsızlığı ve diğer potansiyel tehditler de bertaraf edilebiliyor.

Piyasa Değerine Göre İlk 100 Dijital Varlık İçin Kanıt Sunulacak

Gate.io yeni dönemde piyasa değerine göre ilk 100 dijital varlığı kapsayan rezerv kanıtı (PoR) raporları oluşturacak. Düzenli olarak paylaşılacak bu raporlar bağımsız olarak kullanıcılar tarafından da doğrulanabilecek. Rezerv kanıtı raporları web sitesinde yayında kalacak.

Gate.io’nun son yayınladığı rapora göre, önemli kripto para birimlerinden Bitcoin’de %123, Ethereum’da %116, toplamda ise tüm kullanıcı bakiyelerinin %115’i rezerv kanıtı sağlandı. Gate.io yaklaşık 2,7 milyar dolar olan kullanıcı bakiyelerine karşılık rezervlerinde 3,2 milyar dolar dijital varlık bulunduruyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir