Fintekler

Figopara Kurucu Ortağı Bulut Arukel’e Yeni Görev

Avatar
  • 13 Şubat 2024
  • Okuma süresi: 2 dakika
Figopara Kurucu Ortağı Bulut Arukel’e Yeni Görev

Figopara Kurucu Ortağı Bulut Arukel, Figopara’nın Stratejiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini de üstlendi.

Figopara’nın Kurucu Ortağı Bulut Arukel, Şirketin Strateji Geliştirmedeki Yeni Rolünü Üstleniyor

Figopara’nın yükselişini sürdüren ticari vizyonuna yeni bir boyut kazandırmak amacıyla, Kurucu Ortağı Bulut Arukel, şirketin Stratejiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonunu da üstlenerek, geleceğe yönelik hedeflerini açıkladı. Türkiye’deki ticari işletmelerle güçlü bir ilişki kurmayı ve uluslararası alanda 5 farklı ülkede çözümler sunan bir platform olmayı hedefleyen Arukel, şirketin finansal yönetim alanındaki yeni stratejilerini ve gelişimini detaylandırdı.

Arukel, müşterilerin günlük finansal işlemlerinde ilk tercihi olma misyonuyla, işletmelerin nakit akışı yönetimini kolaylaştırmak ve finansal çözümleri tek bir platformda sunmak için yatırımlarını sürdürüyor. Figopara’nın Türkiye’nin en büyük kurumsal firmaları ve KOBİ’leri ile çalıştığını vurgulayan Arukel, bankacılık ürünlerini tek bir uygulama üzerinden sunmanın yanı sıra stratejik iş birlikleri ve kampanyalar geliştirmeyi planladıklarını belirtti.

2024 stratejisi doğrultusunda, Türkiye’deki ticari işletmelerin %20’sine ulaşmayı hedefleyen Figopara, İş Bankası’ndan TekCep ve TekPos uygulamalarını bünyesine katarak, bir fintech şirketinin banka geliştirmesi bir uygulamayı satın almasının ilk örneğini gerçekleştirdi. Arukel, bu iş birliğinin gelecekteki büyüme hedeflerine doğrudan katkı sağlayacağını ve 2024’te benzer katma değerli iş birliklerinin artırılacağını ifade etti.

Arukel ayrıca, mutlu çalışanların mutlu müşteriler yarattığına inandıklarını ve şirket içi çalışan memnuniyetine, kariyer ve liderlik gelişimlerine odaklanacaklarını söyledi. 2024 stratejisi çerçevesinde, çalışma arkadaşlarına farklı yetkinlikler kazandıracak bir model üzerinde çalıştıklarını belirterek, bu modelin hem içeride hem de dışarıda eğitim olanakları sağlayacağını ekledi.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir