Kripto

Euro Tether ve Tether Gold DigiFinex’te listeleniyor

TeknolojiWins Haber Merkezi
  • 17 Temmuz 2023
  • Okuma süresi: 3 dakika
Euro Tether ve Tether Gold DigiFinex’te listeleniyor

Tether, Euro Tether ve Tether Gold’un, dijital varlık alım satım platformu DigiFinex’te listeleneceğini duyurdu.

 İlk ve en yaygın kullanılan stablecoin’e güç veren blokzincir özellikli platform tether.to’yu işleten şirket Tether Operations Limited (Tether), Euro Tether (EUR₮) ve Tether Gold’un (XAU₮), dünyanın önde gelen dijital varlık değişim platformlarından DigiFinex’te kısa süre içerisinde listeleneceğini açıkladı.

2017 yılında piyasaya sürülen DigiFinex, halihazırda dünya çapında 4 milyondan fazla kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Saniyede 1,5 milyondan fazla işlem hızı kapasitesiyle DigiFinex, dijital varlık borsası endüstrisindeki öncü platformlar arasında yer alıyor. Yüksek güvenlikli bir trading ortamı sağlamak adına başvurduğu yöntemler arasında; çok katmanlı şifreleme, soğuk cüzdan ve iki faktörlü kimlik doğrulama gibi önlemler yer alıyor.

DigiFinex’te gerçekleştirilen EUR₮ ve XAU₮ listelemeleriyle kullanıcılar, artık rakipsiz likidite, pazar payı ve yaygın benimsenme oranlarıyla tanınan; aynı zamanda dünyanın en önde gelen stablecoin’i olarak gösterilen USD₮’nin yaratıcılarından iki stablecoin’e erişim elde ediyor.

DigiFinex kullanıcıları, stablecoin ekosistemindeki seçeneklerini genişletecek

XAU₮’nin borsaya eklenmesi, DigiFinex kullanıcılarının fiziksel altınla desteklenen dijital varlıklar ekosistemine girmelerini sağlıyor. Bu kapsamda, 1 XAU₮ token, London Good Delivery altın külçesinde 1 ons saf altının sahipliğine denk geliyor. Ayrıca, DigiFinex kullanıcıları, euro’ya bire bir oranda sabitlenmiş stablecoin EUR₮’a da erişim kazanırken, stablecoin ekosistemindeki seçeneklerini genişletecek.

“Kararlı taahhüdümüzü bir kez daha gözler önüne seriyoruz”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Tether CTO’su Paolo Ardoino“Likiditesi, artan pazar payı ve yaygın benimsenme oranlarıyla tanınan en güvenilir stablecoin’in arkasındaki şirket olarak, bu listelemeyle dünya çapındaki toplulukları hem finansal özgürlük hem de ekonomik katılımla güçlendirme vizyonumuzu gerçekleştirmeye yönelik kararlı taahhüdümüzü bir kez daha gözler önüne seriyoruz. Bu sebeple, DigiFinex’in dünya çapındaki kullanıcıların euro ve fiziksel altınla desteklenen dijital varlıklara erişebilmelerini ve sahip olabilmelerini sağlayacak bu önemli hamlesinden memnuniyet duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir