Kripto

Euro Tether ve Tether Gold, BingX’te listelenecek

TeknolojiWins Haber Merkezi
  • 20 Temmuz 2023
  • Okuma süresi: 2 dakika
Euro Tether ve Tether Gold, BingX’te listelenecek

Tether, Euro Tether ve Tether Gold’un, öncü merkezi dijital varlık borsası BingX’te listeleneceğini duyurdu. 

 İlk ve en yaygın kullanılan stablecoin’e güç veren blockchain tabanlı platform tether.to’yu işleten şirket Tether Operations Limited (Tether), Euro Tether (EUR₮) ve Tether Gold (XAU₮)’un çok yakında önde gelen merkezi dijital varlık borsası BingX’te listeleneceğini açıkladı.

2018 yılında kurulan BingX, dünya genelinde 100’den fazla ülke ve bölgeye spot, türev, copy ve grid trading hizmetleri sunan önde gelen bir kripto borsası olarak biliniyor. 5 milyondan fazla kullanıcıya hizmet veren borsanın portföyü 600’den fazla işlem çiftini kapsıyor. BingX, özel programıyla kullanıcılarına indirimli token, eğitim kaynakları, hisse becerileri, yerel bir cüzdan, özelleştirilebilir kullanıcı arayüzü ve referans bonusları gibi bir dizi özellik sunuyor. Her bir özellik gelişmiş bir trade deneyimine katkıda bulunuyor.

EUR₮ ve XAU₮’un BingX’te tanıtılmasıyla, kullanıcılar USD₮’nin yaratıcıları tarafından geliştirilen iki önemli stablecoin’e erişim sağlayacak. USD₮, dünyanın ilk, en stabil ve güvenilir stablecoin’i olarak öne çıkıyor. BingX müşterileri, her bir XAU₮ token London Good Delivery altın külçesinde bir ons saf altının sahipliğini temsil ediyor. Bu gelişmeyle XAU₮ ile işlem yapma fırsatı bulan kullanıcılar, bundan böyle EUR₮ ile etkileşimde bulunabilecek. EUR₮, euroya bire bir oranında bağlı olan bir stablecoin olarak euro para biriminin sorunsuz ve güvenli biçimde dijital temsilini sağlıyor.

 “Bu adım, finansal özgürlüğü sağlama vizyonumuzu bir kez daha vurgulayacaktır”

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Tether CTO’su Paolo Ardoino, “BingX’in dünya genelindeki kullanıcılarına Euro ve fiziksel altın ile desteklenen dijital varlıklara erişim imkânı sunmayı tercih etmesini memnuniyetle karşılıyoruz. En güvenilir stablecoin’in yaratıcısı unvanıyla ün kazanan, likiditesi yüksek, pazar payı artan ve geniş çapta benimsenen bir şirket olarak; bu adım dünya genelindeki toplumlar için finansal özgürlüğü ve ekonomik katılımı sağlama vizyonumuzu bir kez daha vurgulayacaktır.” ifadelerini kullandı.

 

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir