Kripto

Ethereum NFT pazaryerini açmaya hazırlanıyor

Avatar
  • 6 Kasım 2023
  • Okuma süresi: 2 dakika
Ethereum NFT pazaryerini açmaya hazırlanıyor

Bybit Global tarafından hazırlanan bültende günün sektör gelişmelerine yer veriliyor.

SPX endeksi %0,94 yükselirken, Hazine getirilerindeki geri çekilme son satışlarda potansiyel bir gevşemeye işaret ettiğinden yatırımcılar ABD borsalarına olan ilgilerini yeniden kazanıyor. Daha geniş kripto para piyasası karışık seyrederken, Bitcoin son 24 saatte %0,13 düştü, Ethereum ise %2,01 yükseldi.

Bugünün en iyi performans göstereni, MultiversX xDay’in yeni ultra hızlı işlemleri ve genişletilmiş ekosistemi sergilemesiyle hafta sonları %58 artış gösteren EGLD oldu. 

Ocak 2023’te piyasaya sürülen MultiversX (EGLD), eski adıyla Elrond, ölçeklenebilirlik ve düşük işlem maliyetlerine odaklanan bir blokzinciri platformudur. Verimlilik için Adaptive State Sharding ve Secure Proof-of-Stake kullanmaktadır.  MultiversX, xDay 2023’te ağlarının 1 saniyelik blok süresine ve Google ve Tencent gibi teknoloji liderleriyle iş birlikleriyle güçlendirilen iddialı 100K + TPS’ye doğru sıçramasını vurgulayarak dönüştürücü güncellemeleri açıkladı. Etkinlik, 50’den fazla zincirin birlikte çalışabilirliği ve evrensel bir ZK Toplama ve yenilenmiş bir xExchange V3 dahil olmak üzere yeni ürün özellikleri ile ekosistem büyümesini sergiledi. Ayrıca, Hackathon’a canlı topluluk katılımı ve stratejik ekosistem genişlemeleri MultiversX’in gelecekteki büyümesi için zemin hazırladı.

Yuga Labs ve NFT platformu Magic Eden, 2023 yılı sonuna kadar, ikincil satışlarda içerik oluşturuculara telif ücreti ödenmesini zorunlu kılacak Ethereum tabanlı yeni bir NFT pazarı başlatmak için iş birliği yapıyor. Bu hamle, NFT alanındaki yaratıcıların devam eden gelirini ve teşvikini destekleyerek, pazaryerini yaratıcı telif haklarını korumak için sözleşmeye dayalı bir yükümlülüğe sahip ilk büyük Ethereum NFT platformu haline getiriyor. Bu girişim, her iki şirketin de içerik oluşturucular için adil bir ekosisteme olan bağlılığının altını çiziyor ve telif haklarını isteğe bağlı hale getiren diğer pazar yerlerine karşı doğrudan bir duruş sergileyerek endüstri standartlarında potansiyel bir değişimin sinyalini veriyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir