Kripto

DODO yükselişe geçti

Avatar
  • 4 Ekim 2023
  • Okuma süresi: 2 dakika
DODO yükselişe geçti

Bybit Global tarafından hazırlanan bültende günün sektör gelişmelerine yer veriliyor.

SPX endeksi, Cleveland Fed Başkanı Mester ve Atlanta Fed Başkanı Bostic’in uzun süreli yüksek faiz oranlarına işaret eden şahin açıklamaları nedeniyle 16 yılın en yüksek seviyesine yükselen tahvil getirilerinin etkisiyle %1,37 düştü. Daha geniş kripto para piyasası düşüşte olup, Bitcoin ve Ethereum son 24 saat içinde sırasıyla %1,59 ve %0,89 düştü.

Bugünün en iyi performans gösteren şirketi, üç yıllık öncü DeFi inovasyonuna ve küresel genişlemeye ulaştıktan sonra son 24 saat içinde %7,4 artış gösteren DODO oldu.

Ağustos 2020’de piyasaya sürülen Dodo (DODO), daha iyi ticaret fiyatları için Proaktif Piyasa Yapıcı (PMM), gelişmiş sermaye verimliliği, “Crowdpooling” adı verilen benzersiz bir token lansman platformu ve piyasa oluşturma için bir “Otomat” içeren çok zincirli bir DEX’tir. Yaklaşmakta olan DODO V3, gelişmiş piyasa oluşturma stratejileri sunacak ve süreksiz kayıp sorunlarını ele alacaktır. DODO üçüncü yıldönümünü kutlarken, yenilikleri ve ilerlemeleri DeFi sektörünü ilerletmeye olan bağlılıklarını gösteriyor.

Distributed Technologies Research (DTR), Birleşik Arap Emirlikleri dirhemi tarafından desteklenen bir stabilcoin olan DRAM’ı tanıttı. Eski bir MIT mezunu ve SoftBank yöneticisi olan Akshay Naheta’nın öncülük ettiği bu girişim, yüksek enflasyona sahip ülkelere BAE’nin istikrarlı fiat para birimiyle bir bağlantı sunmayı amaçlıyor. Dirhem destekli stabilcoin, daha önce Naheta tarafından 2019 yılında İsviçre’de kurulan Abu Dabi merkezli DTR tarafından geliştirildi. DRAM, Hong Kong’un Dram Trust’ı tarafından yönetilen bir Ethereum ERC-20 tokenidir. Yönetmelikler, DRAM tokenleri basılmadan önce dirhem fiat rezervlerinin yerinde olması gerektiğini belirtmektedir. Şu anda DTR, BAE veya Hong Kong’da DRAM sunamıyor, ancak bu bölgelerin dışındaki borsalarda listeleme için görüşmeler devam ediyor. Naheta, BAE’nin güçlü ekonomisinin etkisiyle yüksek enflasyon ve para birimi zorluklarıyla karşı karşıya olan bölgelerdeki şirketlerin DRAM’e talep göstermesini bekliyor. BAE, bölgede faaliyet gösteren Binance dahil büyük borsalarla kripto ve Web3 alanı için merkezi bir merkez haline geliyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir