Yatırım

Dataroid, 2milyon dolar yatırım aldı

Avatar
  • 19 Aralık 2023
  • Okuma süresi: 3 dakika
Dataroid, 2milyon dolar yatırım aldı

Dataroid, Koç GSYF ve İş Bankası 100. Yıl Girişim Sermayesi’nden 2 milyon dolar yatırım aldı.

Dijital analitik ve etkileşim yönetimi platformu Dataroid, Koç GSYF ve İş Bankası 100. Yıl Girişim Sermayesi’nden 2 milyon dolar yatırım aldı.

Dataroid, bu yatırım ile global pazarlama faaliyetlerini genişleterek Orta Doğu ve Avrupa bölgelerinde yayılmayı hedefliyor. Ayrıca bu genişleme sürecinde ekibi ve ürünü güçlendirerek büyüme planlarını etkin bir şekilde desteklemeyi planlıyor.

CEO Fatih İşbecer, CRO Elif Parlak ve CTO Can Elmas’ın ortak kurucusu olduğu Dataroid, büyük şirketlerin pazarlama, ürün ve teknoloji ekiplerine tek bir platform üzerinden, müşteri etkileşimini analiz ederek yönetme imkânı sağlıyor. Aynı zamanda, şirketlerin veriye dayalı içgörülerle müşterilerine daha iyi bir deneyim sunmasına yardımcı oluyor. Türkiye’nin lider bankaları tarafından kullanılan Dataroid, yapay zekâ ile zenginleştirilmiş tahminleyici analitik yeteneği ile ürün sahiplerine ve pazarlama ekiplerine dijital kanallarda müşteri kaybedilen noktaları daha derin analiz etme ve müşteri eğilimlerini tahminleme potansiyeli sunuyor.

Dataroid CEO’su ve Kurucu Ortağı Fatih İşbecer, yatırım hakkında şunları dile getirdi: “Dataroid; Türkiye İş Bankası, Yapı Kredi Bankası, Garanti Bankası, Akbank, QNB Finansbank, Odeabank, ABB Bank gibi önde gelen bankalarla çalışıyor. Türkiye’nin öncü bankalarının bize olan güveni, uluslararası alanda da büyümemizi sağlayacak bir itici güç. Bu yeni yatırımla bankacılık alanında lider bir analitik platform olma hedefimize odaklanırken, aynı zamanda global pazarlama çabalarımızı artırarak farklı coğrafyalarda daha geniş bir etki alanı yaratmayı amaçlıyoruz.”

2021 yılından itibaren müşteri sayısında yüzde 60’lık bir artış kaydeden Dataroid, 2023 yılında da sürdürdüğü güçlü büyüme trendiyle günde 35 milyondan fazla kullanıcının dijital kanal deneyimini iyileştirmeye devam etti. Dünyanın en büyük B2B teknoloji pazaryerlerinden biri olan G2’nin 2023 sonbahar döneminde yayımladığı 19 raporun 8’inde yüksek performans gösteren bir platform olarak tanınan Dataroid’in aynı zamanda alanında lider şirketler tarafından tercih edilen bir ürün olduğu da doğrulandı.

Başta bankacılık ve finansal servisler olmak üzere hava yolları, e-ticaret gibi farklı alanlarda faaliyet gösteren birçok büyük ve orta ölçekli şirket tarafından kullanılan Dataroid toplamda 100 milyondan fazla kullanıcının dijital deneyimini şekillendiriyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir