Kripto

Coinbase’in L2 Ağı Base, Mainnet’i başlattı

TeknolojiWins Haber Merkezi
  • 10 Ağustos 2023
  • Okuma süresi: 2 dakika
Coinbase’in L2 Ağı Base, Mainnet’i başlattı

Bybit Global tarafından hazırlanan bültende günün gelişmelerine yer veriliyor.

APT, Microsoft AI teknolojisi ile ortaklık duyurusunun ardından yükselişe geçti; Coinbase’in L2 Ağı Base, Mainnet’i başlattı

SPX endeksi, çip stoklarındaki zayıflık ve yaklaşan enflasyon baskısındaki artış endişeleri nedeniyle %0,70 düştü. Daha geniş kripto para piyasası, son 24 saat içinde Bitcoin ve Ethereum’un sırasıyla %1,63 ve %0,63 düşmesiyle geriledi.

Bugünün en iyi performans gösteren kripto para birimi, Aptos Labs’ın Microsoft Azure OpenAI Hizmeti ile iş birliği yaptığını duyurmasının ardından son 24 saat içinde %15 artış gösteren APT oldu. Ekim 2022’de başlatılan Aptos Network (APT), ölçeklenebilirlik, güvenilirlik, güvenlik ve kullanılabilirliğe odaklanarak oluşturulan Move programlama dilini kullanan bir Katman 1 blok zinciridir. Aptos blok zinciri, Facebook’un Diem yaratıcıları tarafından geliştirilmiştir. Paralel yürütme motoru gibi özellikleri kullanan ve düşük işlem maliyetleriyle üst düzey güvenlik sunan Aptos, Diem’in orijinal hedeflerini gerçekleştirmeyi amaçlıyor. Aptos Labs, akıllı sözleşmeler ve dapp’ler inşa eden geliştiricilere kaynak sağlayan Aptos Assistant adlı bir chatbot sunuyor. Ayrıca, blok zinciri tabanlı finansal ürünleri keşfedecek ve daha fazla güvenlik için Microsoft Azure üzerinde doğrulayıcı düğümler çalıştıracaklar.

Coinbase, merkezi olmayan uygulamaların (dapps) geliştirilmesini teşvik etmek amacıyla Ethereum Layer-2 ağı Base için ana ağı başlattı. Onchain Summer adı verilen ve bir ay sürecek olan etkinliğin bir parçası olan lansman, şimdiden ekosistemde kilitli olan toplam 142 milyon doların üzerinde değerin ilgisini çekti. Diğer katman-2 ağlarının aksine Coinbase, Base’e herhangi bir yerel token sunmayacak, bunun yerine ağa özgü geliştiricileri desteklemeye odaklanacak. Base’in lansmanıyla birlikte 100’den fazla dapp kullanıma sunulacak. Token çıkarmama kararı Coinbase’in ek yasal incelemelerden kaçınmasına da yardımcı olabilir, zira şirket şu anda Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun yasal baskısıyla karşı karşıya.

 

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir