Kripto

Bybit Yüksek Oranlı Kripto Varlık Rezervlerini Koruyor

Avatar
  • 8 Şubat 2024
  • Okuma süresi: 2 dakika
Bybit Yüksek Oranlı Kripto Varlık Rezervlerini Koruyor

Bybit 2024 yılına ait ilk Rezerv Kanıtı raporunu yayınladı. 

Bybit, rapora göre %100’ün üzerinde bir rezerv oranı ile sektörde öne çıkan 32 kripto para birimi üzerinde liderlik ediyor.

Yayınlanan rapor, bazı kripto varlıkların Aralık 2023’ten bu yana %25 üzerinde bir değer artışı yakaladığını belgeledi.

Raporun kapsadığı kripto para birimleri arasında Bitcoin, USDT, Ether gibi en büyük varlıkların yanı sıra XRP, DOGE, APT, MNT, SOL gibi diğer popüler tokenlar da yer alıyor. Bybit, dijital varlık rezervlerinin doğru ve güvenli bir biçimde doğrulanmasını sağlamak amacıyla Merkle Ağacı yapısını kullanarak gelişmiş bir kriptografik muhasebe prosedürü uyguluyor.

Bybit’in kurucu ortağı ve CEO’su Ben Zhou, borsanın şeffaflık ilkesine olan sıkı bağlılığını ve kullanıcıların piyasaya olan güvenlerinin artmasına verdiği önemi vurgulayarak, Merkle Ağacı çözümünü kullanıcıların kişisel olarak varlıkları doğrulayabilmesi için hayata geçirdiklerini belirtti.

Ayrıca, Bybit platformunun şeffaflık konusundaki bu taahhüdü, CoinGecko’nun Güven Puanı’ndan aldığı tam puan ve 2023 CCData Crypto Exchange Benchmark Report’ta ‘AA’ derecesi gibi prestijli değerlendirmelerle daha da pekişmiş durumda. Bu derecelendirmeler, Bybit’in sektördeki en iyi uygulamalarda lider konumda olduğunu gösteriyor.

Zhou, kullanıcıların güven içinde varlıklara erişimlerini genişletmeyi hedeflediklerini ve bu doğrultuda Rezerv Kanıtı raporlamasını ve token portföyünü genişletmeye devam edeceklerini ifade etti. Bu adım, kripto para borsasının kullanıcılarının güvende hissetmelerini sağlamaya yönelik önemli bir gelişme olarak değerlendiriliyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir