Kripto

Bybit, yapay zekâ destekli aracını kullanıma sunuyor

TeknolojiWins Haber Merkezi
  • 13 Nisan 2023
  • Okuma süresi: 3 dakika
Bybit, yapay zekâ destekli aracını kullanıma sunuyor

Bybit, akıllı araçlar adlı yeni ürününü kullanıma sunduğunu duyurdu.

Bybit, gücünü yapay zekâdan alan akıllı araçlar adlı yeni ürününü kullanıma sunduğunu duyurdu. Kripto dünyasında ezberleri bozacak bu yapay zekâ motoru, yatırımcıların kendi alım-satım alışkanlıkları ile tercihlerine özel, kişiselleştirilmiş ürün ve strateji önerileri sunuyor.

Bybit’in benimsediği yapay zekâ, kripto dünyasında bir ilk olma özelliği taşıyor, güncel piyasa koşullarına yanıt veren stratejileri önermek için geçmişe dönük test edilmiş verileri kullanıyor. Duyguları yatırım ve alım-satım sürecinden arındıran akıllı araçlar sayesinde yatırımcılar, sadece kendi ihtiyaçlarına özel, verilere dayalı kararlar verebiliyorlar.

Ürünün arka planında çalışan algoritma, yatırımcıların yeni ürünler ile stratejileri keşfetmelerini sağlamakla kalmıyor, yatırım tarzlarını çok daha iyi anlamalarına da yardımcı oluyor. Kişiselleştirilen öneriler, iyi getiriler elde ettiği görülen diğer başarılı stratejilerle hemen yan yana gösteriliyor.

Akıllı Araçlar, yatırımcıların risk profiline göre Bybit’in Copy Trading, İkili Varlık, Vadeli İşlemler Grid Botu, Spot Grid Botu, DCA Botu ve Likidite Madenciliği gibi çok çeşitli alım-satım ürünlerini kullanarak stratejiler önerebiliyor. Yatırımcılar kendilerine önerilen stratejileri doğrudan kopyalayabildikleri gibi “İzleme Listem” kapsamına da ekleyebiliyorlar. İzleme Listem, içerisine eklenen stratejilerin performansını 60 gün boyunca izliyor, yatırımcıların bu stratejileri test etmelerini de mümkün kılıyor.

Bybit’te finans ürünleri sorumlusu Bill Xing, bu lansman hakkında düşüncelerini paylaşarak şunları söyledi: “Yeni ürünler veya stratejiler denemek isteyen gerek yeni başlayan gerekse ileri düzey yatırımcılar için bu durumun ne kadar zor olabileceğinin farkındayız. Gücünü Yapay Zekâdan alan Akıllı Araçlar’ı geliştirme nedenimiz tam olarak bu. Çünkü, her kullanıcının kendine özel alım-satım tarzına odaklanmayı çok daha kolay hâle getirecek.

Düşüncelerini paylaşmayı sürdüren Xing, “Blok zinciri teknolojisini kullanarak finans hizmetlerine erişimi demokratik hâle getirme misyonumuz kapsamında, herkesin en iyi araçlara erişme hakkı olduğuna inanıyoruz. Akıllı Araçlar, tüm yatırımcıların ve kullanıcıların kişiye özel ürün ve strateji önerilerine erişebilmelerini sağlıyor. Bu sayede kolayca farklı alım-satım stratejilerini keşfedebiliyorlar, yeni fikirlere ulaşabiliyorlar ve Bybit’in üst düzey fırsatlarından yararlanabiliyorlar.” diyerek cümlelerini sonlandırdı.

Bybit, kripto alım-satım işlemlerini hiç olmadığı kadar erişilebilir hâle getiren son derece yenilikçi ürünleri ve hizmetleri yatırımcılarına sunmaya derinden bağlı. Akıllı Araçlar’ın lansmanıyla Bybit, dünyanın Kriptoya Açılan Kapısı olma yolundaki misyonunu gerçekleştirmek adına son derece sağlam başka bir adım daha atmış oluyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir