Kripto

Bybit, JUP Token’ini Platformlarına Ekliyor

Avatar
  • 26 Ocak 2024
  • Okuma süresi: 2 dakika
Bybit, JUP Token’ini Platformlarına Ekliyor

Bybit, Jupiter’in (JUP) Token’ini Platformlarına Ekliyor.

Dünyanın hacim bakımından üçüncü büyük kripto borsası Bybit, Solana ağı üzerindeki öncü likidite sağlayıcısı Jupiter’in yerel token’i JUP’u platformlarına ekleyeceğini duyurdu. JUP token, hem spot hem de türev platformlarında 31 Ocak’ta işlem görmeye başlayacak ve merkezi olmayan yönetişimin öncüsü olması beklenen gelecekteki Jupiter DAO’nun yönetiminde kritik bir rol oynayacak.

Bybit, spot ve türev işlemlerinde olduğu kadar web trafiği açısından da dünyanın önde gelen kripto borsaları arasında yer alıyor. Bu nedenle, JUP token’ın lansmanı kripto dünyasında büyük bir heyecan yaratıyor. Token, kriptoda en derin likiditelere sahip olmasıyla bilinen Bybit’te doğal fiyat keşfine olanak tanıyacak.

Bybit’teki resmi listeleme tarihi 31 Ocak 2024 olarak belirlendi ve kullanıcılar 1 Şubat 2024, saat 10:00 itibarıyla JUP token’larını çekebilecekler.

Bybit’in Kurucu Ortağı ve CEO’su Ben Zhou, “Her projeyi Bybit platformuna dahil etmeden önce yaptığımız gibi, Jupiter projesi ve ekibi üzerinde de kapsamlı bir inceleme gerçekleştirdik. Jupiter’in Solana DEX hacminin %65’ini etkileyici bir şekilde yönetmesi, bu projenin potansiyelini açıkça gösteriyor. JUP’un, kullanıcılarımıza DeFi’nin dinamik dünyasında yeni fırsatlar sunacağına inanıyoruz” dedi.

Jupiter, Ekim 2021’deki lansmanından bu yana DeFi alanında önemli bir aktör olmuş ve Solana’nın merkeziyetsiz borsa hacminin büyük bir kısmını yönetiyor. Birden fazla DEX arasında benzersiz yönlendirmesi ile minimum kayma ve daha hızlı işlem gerçekleştirme sunarak DeFi işlemlerinde bir devrim yarattı.

JUP token lansmanı ve beraberindeki topluluk airdrop’u, Solana ekosisteminde bir dizi başarılı airdrop’u takip ediyor ve 2023’ün sonlarında yükseliş eğilimine katkıda bulunuyor. JUP’un Bybit’te listelenmesinin, hem mevcut Solana meraklıları hem de çeşitlendirilmiş kripto portföyleri arayan yeni yatırımcılar arasında büyük ilgi görmesi bekleniyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir