Kripto

BtcTurk Kripto’dan Yeni Sponsorluk

Avatar
  • 15 Şubat 2024
  • Okuma süresi: 2 dakika
BtcTurk Kripto’dan Yeni Sponsorluk

BtcTurk Kripto, VALORANT Challengers Türkiye Birlik Ligi 2024’ün ana sponsoru oldu.

Türkiye espor sahnesinin önde gelen destekçilerinden BtcTurk Kripto, milli takımlara sponsorluk yapmanın yanı sıra özel turnuvalarla da espor ekosisteminin büyümesine katkı sağlamaya devam ediyor. BtcTurk Kripto’nun ana sponsor olduğu VALORANT Challengers Türkiye Birlik Ligi 2024, büyük bir heyecan ve rekabetle başladı. On takımın mücadele ettiği lig, temmuz ayına kadar sürecek.

Avrupa’nın VALORANT sahnesinde en iddialı liglerden biri olarak kabul edilen Türkiye Birlik Ligi, espor severlere unutulmaz anlar yaşatacak. İki ayrı splitte gerçekleşecek olan lig, ilk splitinde on takımın nefes kesen mücadelesine sahne oldu. Maçlar, Cumartesi, Pazar ve Pazartesi günleri YouTube ve Twitch üzerinden canlı olarak yayınlanıyor. Yedi haftalık normal sezon boyunca takımlar, zirveye çıkmak için mücadele edecekler. Ardından, altı gün sürecek heyecan dolu playoff mücadeleleri ile ligin en güçlü takımları belirlenecek. Büyük finalle birlikte sezonun şampiyonu da ortaya çıkacak.

Lige katılan takımlar arasında Fenerbahçe Esports, Galatasaray Esports, Papara SuperMassive, Fire Flux Esports, Galakticos, Denizbank İstanbul Wildcats, S2G Esports, Digital Athletics, Regnum Carya Esports ve HOWL Esports bulunuyor.

Şampiyon takım, Berlin’de düzenlenecek Ascension Turnuvası’na katılma hakkı kazanacak ve orada yerel lig şampiyonlarıyla mücadele edecek. Ascension Turnuvası’nın galibi, EMEA Ligi’ne yükselerek Riot partner takımı olma ayrıcalığına sahip olacak.

BtcTurk Kripto, VALORANT Challengers’da tekrar ana sponsor olarak yer alarak 2022’den bu yana sürdürdüğü desteğini devam ettiriyor. Türkiye’nin ilk ve dünyanın dördüncü kripto para platformu olan BtcTurk Kripto, milli takımlar sponsorluğunun yanı sıra BTC League gibi özel turnuvalarla da esporun gelişimine destek oluyor.

2024 Birlik Ligi için canlı yayınlar ve sosyal medya içerikleri yeniden tasarlanarak izleyicilere en iyi deneyimin sunulması hedefleniyor. Özellikle sosyal medya için üretilen yeni içeriklerle VALORANT topluluğuyla etkileşim artırılıyor. Lig, 2023’te 15 milyon canlı izlenme ve sosyal medya erişimine ulaşırken, 2024’ün ilk üç haftasında 2,5 milyon canlı izlenme ve 15,5 milyon sosyal medya erişimiyle büyük bir ilgi gördü.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir