Kripto

BTC ETF’si ABD’de onaylandı

TeknolojiWins Haber Merkezi
  • 26 Haziran 2023
  • Okuma süresi: 2 dakika
BTC ETF’si ABD’de onaylandı

Bybit Global tarafından hazırlanan bültende sektör gelişmelerine yer veriliyor.

ABD hisse senetleri geçen haftayı mart başından bu yana en kötü performansla kapattı. Bugünün en çok hareket edeni, EDX Piyasalarında işlem görecek 4 tokenden biri seçildikten sonra son yedi gün içinde %83 yükselen BCH oldu.

Bitcoin Cash (BCH), Ağustos 2017’de Bitcoin (BTC) blok zincirinin çatallanması nedeniyle kuruldu. BCH’nin oluşumu, bazı üyelerin SegWit’i benimsemek için BTC blok zincirindeki planlara ikna olmaması nedeniyle, BTC topluluğu içindeki anlaşmazlıkların bir sonucu olarak ortaya çıktı. ECH’nin son performansı, geleneksel finans kurumları tarafından oluşturulan yeni kripto borsası EDX Markets tarafından listelenecek dört tokenden biri haline gelmesiyle ortaya çıkıyor. Piyasa, BCH’nin kurumsal yatırımcılardan büyük bir sermaye girişi görebileceğini tahmin ediyor.

Volatility Shares’in 2x Bitcoin Stratejisi ETF’si, SEC’in yürürlüğe girmesine izin vermesinden sonra ABD’deki ilk kaldıraçlı kripto ETF’si olmaya hazırlanıyor. Müşteriler, değerinin yalnızca yarısını koyarak Bitcoin’e maruz kalabilirler ve ETF, CME Bitcoin Vadeli İşlemleri Daily Roll Index’i takip eder. Bu haber, dijital varlıkların yatırım seçenekleri olarak artan bir şekilde kabul edildiğini gösteriyor. Performansını ve daha geniş kripto para piyasası üzerindeki etkisini, özellikle BlackRock gibi geleneksel yatırım şirketlerinin SEC ile spot bitcoin ETF’leri için dosyalama başvuruları ile görmek ilginç olacak.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir