Kripto

BNB Chain, opBNB Ana Ağının Lansmanını Duyurdu

Avatar
  • 14 Eylül 2023
  • Okuma süresi: 3 dakika
BNB Chain, opBNB Ana Ağının Lansmanını Duyurdu

BNB Chain, opBNB ana ağının lansmanını TOKEN2049’da duyurdu.

BNB Chain, Katman 2 ölçeklendirme çözümü opBNB’nin herkese açık olarak kullanıma sunulduğunu duyurdu.

Aylık aktif kullanıcı bazında dünyanın en büyük akıllı sözleşme blockchainine sahip, Katman 1 ve Katman 2 ölçeklendirme çözümlerinden oluşan topluluk yönetimindeki blockchain ekosistemi BNB Chain, opBNB‘nin herkese açık olarak kullanıma sunulduğu bugün açıkladı.

https://stack.optimism.io/Optimism OP Stack’e dayanan, Ethereum Sanal Makinesi (EVM) uyumlu L2 zincir ölçeklenebilirlik çözümü bir milyar kullanıcıyı Web3’e taşımak amacıyla geliştirme yaparak sektör genelinde daha uygun gas ücretleri sunmak ve blockchain teknolojisini daha da demokratikleştirmek için BNB Chain ekosistemini genişletiyor. Duyuru, TOKEN2049’da BNB Chain’in ev sahipliğinde gerçekleşen ve sektör liderlerinin, fenomenlerin ve medyanın katıldığı bir yan etkinlik sırasında yapıldı.

İstikrarlı bir şekilde 4 bin TPS’ye (Saniyede Gerçekleşen İşlem Sayısı) ulaşmayı ve bir stres testi kampanyası ile sağlamlığı ve güvenilirliği garanti altına almayı da içeren gerekli tüm kriterleri başarıyla karşılamasının ardından opBNB ana ağı geliştiricilere açıldı.

BNB Chain, opBNB üzerinde geliştirme yapan projelere Geliştirici Hibeleri ve Gas Desteği gibi maddi teşviklerin yanı sıra Kickstart ve Likidite Programı gibi maddi olmayan teşvikleri de içeren özel destekler sunuyor. Ayrıca özel pazarlama desteği, DappBay aracılığıyla daha fazla güvenlik ve opBNB projeleri için 6/24 teknik destek de sunuluyor. Bu kapsamlı destek, opBNB ekosisteminde büyümeyi desteklemeyi amaçlıyor.

Projeler, BNB Chain’in kapsamlı geliştirici rehberi ve özel teknik desteği aracılığıyla opBNB ile entegre olabiliyor.

BNB Chain Kıdemli Çözüm Mimarı Arno Bauer “Ölçeklenebilirlik ve güvenlik opBNB’nin en önemli öncelikleri. Ana ağı herkese açmadan önce katı kriterlerin karşılanması gerekiyordu. Bu kriterler arasında Yüksek Erişilebilirlik (HA), saniyede gerçekleşen işlem sayısının (TPS) istikrarlı bir şekilde 4 bini yakalaması, 0,2 gwei’nin altında düşük gas maliyetleri, 1 saniyenin altında hızlı sonlandırma ve birden fazla harici denetimle ileri düzey güvenlik yer alıyordu. Bu kilometre taşlarına ulaşılması, opBNB’nin yüksek kaliteli geliştirici deneyimine öncelik veren sağlam ve verimli bir blockchain ekosisteminin önünü açma hedefine ulaşmasını sağladı” yorumunu yaptı.

opBNB ağı, geliştirici topluluğuna gelişmiş araçlar ve altyapı sunarak geliştirici deneyimini iyileştirmek amacıyla önde gelen altyapı ve araç iş ortaklarından destek aldı.

BNB Chain, ana ağ lansmanını kutlamak için Genesis NFT’leri çıkaracak ve kullanıcılar iş ortaklarından airdrop’lar ve beyaz liste slot’ları gibi etkinliklere öncelikli erişim gibi VIP avantajlarından faydalanabilecek. Bunlara ek olarak, 50 bin USD değerinde BNB airdrop’unun alıcılarının ödülleri önümüzdeki iki hafta içinde opBNB ana ağ adreslerine gönderilecek.

BNB Chain, OpBNB ana ağının lansmanını kutlamak için 15’ten fazla ekosistem iş ortağıyla birlikte 2023’ün en büyük ekosistem etkinliği olan “opBNB Airdrop Maratonunu” başlatıyor. İki ay boyunca yapılacak airdrop’lar, kullanıcıların her hafta yeni 1-3 airdrop etkinliğinden oluşan bir ödül havuzuna erişebilmesini sağlayacak.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir