Fintek

Bitpanda, Bitpanda Wealth’ı piyasaya sürdü

Avatar
  • 30 Ocak 2024
  • Okuma süresi: 3 dakika
Bitpanda, Bitpanda Wealth’ı piyasaya sürdü

Avusturyalı fintek unicornu Bitpanda, yeni bir hizmet olan Bitpanda Wealth’ı piyasaya sürdü.

Avusturyalı fintek unicornu Bitpanda, Yüksek Net Değerli Bireyler (HNWI), Aile Ofisleri, Dış Varlık Yöneticileri ve Kurumsal Hazinelerin ihtiyaçlarına özel olarak tasarlanmış yeni bir hizmet olan Bitpanda Wealth’ı piyasaya sürdü.

Bugünden itibaren Bitpanda Wealth, bu kullanıcılara Avrupa’nın en düzenlenmiş brokerlerinden biri aracılığıyla portföylerini çeşitlendirme fırsatı sunacak. Bu ürün, Avrupa Birliği’ndeki her yatırımcının ihtiyaçlarını karşılama taahhüdü kapsamında artan talebe yanıt olarak piyasaya sürüldü.

Avrupa’nın önde gelen birkaç bankası tarafından güvenilen aynı altyapı kullanılarak oluşturulan yeni hizmet, kripto ile ilgili tüm varlıkların yatırım, yönetim ve raporlama ihtiyaçlarını karşılamak için tam bir hizmet paketi sunacak. Kripto varlıkların yatırım, saklama ve yönetim sürecini basitleştirerek, Bitpanda zengin yatırımcılar için özel bir yatırım deneyimi tasarladı. Yeni hizmet ayrıca kaldıraçlı ürünler, kripto endeksleri, hisse senetleri, ETF’ler, emtialar ve metalleri de içerecek. Piyasada likiditeyi toplayarak Bitpanda, sorunsuz bir yatırım deneyimi sağlamak için özel bir yürütme yapısı sunabilecek.

Bitpanda’nın kurucu ortağı ve CEO’su Eric Demuth, hizmetin başlatılmasıyla ilgili olarak, “Kripto, bu kadar geniş bir yatırımcı yelpazesinden hiç bu kadar büyük talep görmemişti. Bitpanda Wealth, uzun süredir güven, güvenlik ve düzenlemeye olan bağlılığımız sayesinde ilk kez pazara sunabileceğimiz heyecan verici bir tekliftir. Avrupa’da bu benzersiz hizmeti sunmak için gerekli düzenleyici gereksinimlere, altyapıya, Bitpanda Custody’e ve gerekli lisanslara sahip tek platformuz. Teknolojik uzmanlığımızı, dijital varlık yatırım yönetimine özel bir yaklaşımla birleştiriyor ve elbette her kullanıcının yüksek beklentilerini karşılayacak” dedi.

Bitpanda Wealth hizmetinin liderliğini Nicolas Huber üstlenecek ve yaklaşık on yıllık deneyimiyle, geleneksel finans dünyasında ve kripto endüstrisinde HNWI müşteriler, Aile Ofisleri ve EAM hizmeti verdi. Nicolas, Avrupa çapında bir İlişki Yöneticileri ekibi tarafından desteklenecek.

Atamasıyla ilgili yorum yapan Bitpanda Wealth’ın Başkan Yardımcısı Nicolas Huber, “Bitpanda, neredeyse on yıldır düzenleyicilerle doğru şeyleri yapma konusunda kanıtlanmış bir sicile sahip ve Bitpanda Wealth, bu kimlik bilgilerini dünya lideri altyapı ile birleştirerek tamamen kapsamlı bir hizmet sunuyor. Bitpanda Wealth, kullanıcılarımızın paralarını yönetme şeklini değiştirecek” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir