Kripto

Bitget’den CryptoGPT ile 20 milyon dolarlık iş birliği

TeknolojiWins Haber Merkezi
  • 13 Nisan 2023
  • Okuma süresi: 3 dakika
Bitget’den CryptoGPT ile 20 milyon dolarlık iş birliği

Bitget ve CryptoGPT, 20 milyon dolarlık bir AI eko-fonunun başlatılması için ortaklık kurdu. 

Kullanıcılarına sorunsuz ve güvenli bir kripto işlem deneyimi sunmak için hizmetlerini geliştirmeyi sürdüren Bitget ve yapay zeka blok zinciri ağı CryptoGPT, 20 milyon dolarlık eko-fon başlattığını duyurdu. GPT ekosisteminde inovasyonu teşvik etmeyi amaçlayan fon, geleceği parlak olan projelere destek sunmayı hedefliyor.

DAO Maker tarafından desteklenen ve 250 milyon dolar değerinde olan CryptoGPT, DWF Labs ile yeni bir A serisi bağış topladığını da duyurdu. Blok zinciri protokolü, veriyi gelişmekte olan bir varlık sınıfı haline getirmeye ve böylece “Veriden Yapay Zekaya” motoruyla trilyon dolarlık küresel veri ve yapay zeka ekonomisine katkıda bulunmaya odaklanıyor. Platform, kullanıcıların şifrelenmiş teknolojiyi kullanarak verilerinden para kazanmalarına olanak tanıyor ve insanların teknoloji geliştirmeden kâr elde etmeleri için yeni bir yol sunuyor. Fitness, flört, oyun, eğitim ve seyahat gibi çeşitli alanlarda halihazırda mevcut olan uygulamalarla CryptoGPT, kitlesel olarak benimsenmeyi hedefliyor.

“Potansiyel girişimlere yatırım yapmak Bitget stratejisinin bir parçası”

Bitget Yöneticisi Gracy Chen, CryptoGPT ile ortaklıktan duyduğu heyecanı dile getirerek şunları söyledi: “Blockchain teknolojisiyle entegre bir yapay zeka ekosistemi geliştirmek için CryptoGPT ekibiyle birlikte çalışmaktan mutluluk duyuyoruz. Şimdiye kadar CryptoGPT, piyasaya sürüldükten sonraki 2 ay içinde 150 milyon kullanıcı ve 2 binden fazla günlük aktif kullanıcı biriktirdi. Yapay zeka ve Layer 2’yi bir sonraki boğa piyasasına öncülük edebilecek potansiyel konular olarak görüyoruz ve CryptoGPT her ikisini de kendi ekosistemine dahil ediyor. Potansiyel girişimlere yatırım yapmak ve ekosistemi geliştirmek, Bitget’in bu yılki ‘Türevlerin Ötesine Geç Stratejisi’nin bir parçası. Ayı piyasası sırasında başladık ve bunun yeniden inşa etmek ve yatay olarak genişlemek için en iyi zaman olduğunun farkındayız.

“Bitget ile ortaklığımızı genişlettiğimiz için çok heyecanlıyız”

CryptoGPT Baş Teknoloji Uzmanı Dejan Erja ise ortaklığın Layer-2’nin geleceği üzerindeki etkisini şöyle açıkladı: “Web3’ün önde gelen merkeziyetsiz ürün ekosistemlerinden biri olan Bitget ile ortaklığımızı büyük ölçüde genişlettiğimiz için çok heyecanlıyız. Bitget ile birlikte başlatılan CryptoGPT ekosistem fonu, Layer-2’mizi temelin ötesinde inşa eden yeni geliştiricileri katlanarak çekmenin ve barındırmanın en iyi yollarından biri. Ayrıca CryptoGPT üzerine inşa edilen Web2 ve Web3 için finansal ve stratejik destek ile ekosistemimizi daha da hızlı ilerletmemize yardımcı olacak.”

Son dönemdeki ikinci önemli fon tahsisi

Eko-fon, Bitget tarafından son dönemde yapılan ikinci önemli fon tahsisi olarak öne çıkıyor. Geçtiğimiz günlerde şirket, risk sermayesini ve bu alandaki seçkin projeleri desteklemeyi amaçlayan 100 milyon dolarlık Web3 Fonu’nu duyurmuştu. Ayrıca şirket, 9,5 milyondan fazla kullanıcısı olan bir Web3 erişim ağ geçidi olan BitKeep cüzdanının kontrol hissesini satın almak için 30 milyon dolar yatırım yaparak türevlerin ve işlemlerin ötesine geçme konusunda önemli adımlar atmıştı.

Bitget ve CryptoGPT’nin bir yapay zeka ve blok zinciri ekosistemini birlikte geliştirme yönündeki ortak çabası, blok zinciri alanında kitlesel benimseme ve yeniliği teşvik etmek için endüstri liderleri arasındaki iş birliği potansiyelini vurguluyor.

 

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir