Kripto

Bitcoin’de Direnç Kırıldı

Avatar
  • 9 Şubat 2024
  • Okuma süresi: 3 dakika
Bitcoin’de Direnç Kırıldı

Balinalar Harekete Geçti: Bitcoin’de Direnç Kırıldı.

Yatırımcıların dikkat kesildiği bir gelişme olarak, Bitcoin’de büyük oyuncuların harekete geçmesiyle kripto para biriminin önemli bir direnç seviyesi aşıldı. Bitcoin, 45.707 dolarlık direnç seviyesini geçerek yeni güne 46.195 dolar seviyesinden başlangıç yaptı. Lider altcoin Ethereum ise 2.451 dolarlık fiyatla işlem görüyor. Bitcoin’in bu direnç seviyesini aşması, piyasada devam eden yükseliş trendinin bir göstergesi olarak kabul ediliyor. Piyasada yaşanan bu yükselişle birlikte, kripto para piyasasının toplam değeri 1,70 trilyon dolara ulaşırken, Bitcoin’in piyasa değeri 906 milyar dolar, Ethereum’un piyasa değeri ise 294 milyar dolara yükseldi.

 

CoinTR Araştırma Departmanı tarafından hazırlanan bültende günün öne çıkan başlıkları var!

Ripple Başkanı’ndan Açıklamalar: “2024 DeFi İçin Dönüm Noktası Olacak” Ripple Başkanı Monica Long, merkezi olmayan finans (DeFi) sektörünün 2024 yılında endüstri için çığır açan bir gelişme yaşayacağını ifade etti. Long, spekülatif döngülerin yerini gerçek dünya kullanımına odaklanan bir evrimin alacağını ve bu sürecin uyum, kullanılabilirlik ve mevcut sistemlere entegrasyon gerektireceğini belirtti. CoinGecko’nun verilerine göre sektör şu anda 79.5 milyar dolar piyasa değerine sahip. ABD’nin, kripto para ve DeFi sektörü üzerindeki denetimini genişletme çabası sürerken, Long sektördeki uyumun önemini ve mevcut kuralların uygulanmasındaki zorlukları vurguladı.

Bitcoin için Layer-2 Ağlarının Önemi Artıyor Merlin Chain’in kurucusu Jeff, Bitcoin ağına DeFi özellikleri getirme amacında. Jeff, BRC-20 ve BRC-420 tokenları arasındaki farkları açıklarken, bu tokenların farklı özelliklere sahip olduğunu belirtti. Özellikle layer-2 ağların, Ethereum’dan ziyade Bitcoin için daha fazla önem taşıdığını ifade etti. Jeff’e göre, layer-2 ağlar Bitcoin ekosistemine, birinci katmanda (layer-1) inşa edilemeyen kullanım durumları sağlıyor.

Hong Kong’da OTC Kripto Ticaretine Düzenleme Geliyor Hong Kong, tezgah üstü (OTC) kripto ticaretini düzenleyerek, perakende ticaretiyle aynı düzenlemelere tabi tutmayı planlıyor. Yeni düzenlemeyle, OTC tüccarlarının lisans alması ve çeşitli yükümlülükleri yerine getirmesi gerekecek. Ayrıca, OTC ticareti yapacak tüccarların, listelenmeyen veya lisanslanmamış stabilcoin’leri ticaretini yapamayacağı belirtiliyor.

Ethereum’un Dencun Güncellemesi Yakında Yayında Ethereum ağı, 13 Mart’ta Dencun güncellemesini yayına alacak. Proto-danksharding ve blob’lar gibi yeniliklerle layer-2 işlem maliyetlerini düşürmeyi hedefleyen güncelleme, Ethereum layer-2’lerinde blok alanını genişletecek ve rollup maliyetlerini %10’a kadar düşürebilir.

Teknik Analiz Özeti Bitcoin, 43.500 dolarlık likiditeyi alarak yükseldi ve 46.221 dolardan işlem görüyor. Ethereum, direnç kırarak 2.450 dolar seviyesinden işlem görüyor. Solana ve ARB de teknik analizde dikkat çeken diğer kripto paralar arasında.

Öne Çıkan Altcoinler Dymension, Stacks, Beam, Pyth Network, Ronin, Jupiter, Manta Network ve Frax Share, son 24 saat ve haftalık bazda dikkat çekici fiyat hareketleriyle öne çıkan altcoinler arasında yer alıyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir