Kripto

Bitci, 2023’ün ilk yarısında pazar payını 13 kat artırdı

TeknolojiWins Haber Merkezi
  • 6 Temmuz 2023
  • Okuma süresi: 3 dakika
Bitci, 2023’ün ilk yarısında pazar payını 13 kat artırdı

Kripto endüstrisine ilişkin veri yayımlayan CoinGecko, Türkiye’deki kripto para borsalarına ilişkin 2023 ilk yarı verilerini paylaştı.

Buna göre 2022 yılının başında yüzde 0,9 olan pazar payını 2023 ilk yarı itibarıyla yüzde 12’ye yükselten Bitci, Türkiye’nin en hızlı büyüyen kripto para borsası oldu.

Türkiye’nin önde gelen kripto para borsalarından Bitci son dönemde attığı adımların karşılığını almaya devam ediyor. CoinGecko’nun verilerine göre 2022 yılının ocak ayında yüzde 0,9’luk pazar payına sahip olan borsa bu oranı 2023 yılının haziran ayı itibarıyla yaklaşık 13 kat artırarak yüzde 12’ye yükseltti. İstikrarlı bir büyüme sergileyen Bitci bu performansıyla birlikte Türkiye’nin en büyük üçüncü kripto para borsası oldu.

Kripto para borsası Bitci’nin 2023 yılında pazar payı dışında işlem hacimlerinde de ciddi bir yükseliş yaşandı. Geçen yılın aynı döneminde 0,56 milyar dolarlık işlem hacmine sahip olan borsa bu yılın ilk yarısında 1,68 milyar dolara ulaşarak yaklaşık yüzde 200 artış kaydetti. Oldukça dinamik bir yapıya sahip olan Bitci, kripto para piyasalarının gelişimini sürdürmesiyle birlikte büyüme ivmesini daha da artırmayı amaçlıyor.

Pazar paylarındaki artışa ilişkin açıklamalarda bulunan Bitci Borsa CEO’su Ahmet Onur Yeygün, “Bitci olarak tüm adımlarımızı bu yılın başında açıkladığımız yol haritamız doğrultusunda atıyoruz. Bu süreçte ekibimizin yoğun çalışmalarıyla birçok önemli işe imza atmış olduk. Nihayetinde de pazar payımızda önemli bir artış yakalamayı başardık. Ancak henüz yolun başında olduğumuzu söylemek lazım. İlerleyen dönemde gerçekleştireceğimiz yenilikçi hamlelerle bir yandan kullanıcılarımızın trading deneyimini iyileştirmeyi diğer yandan Türkiye’nin en yaygın kripto para borsası olmayı hedefliyoruz.” dedi.

Bitci, geçtiğimiz şubat ayında düzenlediği Bitci Summit 2023’te bu yıla ilişkin yol haritasını paylaşmış ve hemen ardından da planladığı adımları atmaya başlamıştı. Bu süreçte birçok önemli listelemeye imza atan borsa, Global Fan Token gibi yeni ürünleriyle de ekosisteme katkı sağladı. Öte yandan Bitci, ekosistemdeki yeni token projeleri ve listelemelerinin dışında, Bitci Edu projesiyle de kripto para kullanıcılarının bilinçlenmesi de destekliyor.

 

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir