Kripto

Binance Teknolojide Kadın Akademisi Eğitimleri Başladı

Avatar
  • 13 Şubat 2024
  • Okuma süresi: 2 dakika
Binance Teknolojide Kadın Akademisi Eğitimleri Başladı

Wtech iş birliği ile hayata geçirilen Binance Teknolojide Kadın Akademisi’nin eğitimleri başladı.

Teknolojide Kadın Derneği (Wtech) iş birliği ile hayata geçirilen Binance Teknolojide Kadın Akademisi’nin eğitimleri yoğun bir ilgiyle başladı. Kripto, blok zincir ve Web 3.0 gibi alanlarda kadınların katılımını güçlendirmeyi hedefleyen bu akademi, altı hafta sürecek bir eğitim programı sunuyor. Programın ilk haftasında finansal okuryazarlık, NFT, blok zincir, dijital cüzdan, dijital ürünleşme ve sanat gibi konular ele alındı.

Türkiye’nin öncü kripto varlık platformu Binance ve teknolojide kadınların finansal okuryazarlık seviyelerini yükseltme misyonu ile çalışan Wtech tarafından organize edilen bu akademi, hafta içi üç gün online olarak gerçekleştirilen eğitimlerle katılımcılarını ağırlıyor. Eğitimler, alanında uzman isimler tarafından veriliyor ve kripto, NFT, blok zincir, dijital cüzdan, bulut bilişim gibi çağdaş finansal teknoloji konularını kapsıyor.

Binance Türkiye Pazarlama Direktörü Harika Eldoğan, teknoloji ve blok zincir alanlarında kadınları güçlendirmek ve onlara büyüme fırsatları sunmak konusundaki kararlılıklarını vurguladı. Teknolojide Kadın Derneği Başkanı Zehra Öney ise, Web 3.0’ın kadınlara blok zincir ve kripto alanlarında varlık gösterme fırsatı sunduğunu belirterek, bu eğitimlerin gelecekte cinsiyet ve fırsat eşitliğine katkıda bulunacağını ifade etti.

Binance Teknolojide Kadın Akademisi, ilk olarak Kasım ayında İstanbul’da duyurulmuş ve büyük ilgi görmüştü. İlgi nedeniyle kontenjan 25’ten 50 kişiye çıkarıldı ve beş yıl içinde 5.000 kadına ulaşma hedefi belirlendi. Bu proje, teknoloji dünyasında genç kadınlara kariyer fırsatları sunmayı ve sektördeki cinsiyet eşitsizliğine karşı önemli bir adım atmaya amaçlıyor. Böylece, Türkiye’nin teknolojik ve ekonomik gücüne katkı sağlanması hedefleniyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir