Kripto

Alex Greenwood’un tasarımları OKX NFT Pazarı’nda

TeknolojiWins Haber Merkezi
  • 16 Mayıs 2023
  • Okuma süresi: 3 dakika
Alex Greenwood’un tasarımları OKX NFT Pazarı’nda

OKX, Manchester City iş birliğiyle yeni bir gelişmeyi duyurdu.

Global kripto para borsası OKX, İngiltere Premier Lig’in önde gelen futbol kulüplerinden olan Manchester City iş birliğiyle yeni bir gelişmeyi duyurdu. Manchester City oyuncusu Alex Greenwood’un tasarımıyla özel spor ayakkabı NFT’leri geliştiren OKX, oluşturulan eserleri OKX NFT Pazarı’nda ücretsiz olarak taraftarlara açtı.

 Web3 ekosisteminin geleceğini inşa etmede öncü bir rol oynayan teknoloji şirketi OKX, Kadınlar Süper Ligi’nde mücadele eden Manchester City oyuncusu Alex Greenwood ile birlikte OKX Collective Metaverse’te bir sergi düzenledi. Bu özel etkinlikte Greenwood tarafından tasarlanan üç orijinal spor ayakkabı NFT’si sergilendi.

Greenwood’un katkılarıyla NFT tasarımcısı Nas’ın tasarladığı özel NFT’ler hem futbol sahasında hem de hayatta başarıya götüren temel özelliklere odaklanıyor. Bu kapsamda; “Adaptable (Adapte Olabilen)”, “Calm & Patience (Sakin ve Sabırlı)” ve “Commitment & Passion (Bağlılık ve Tutku)” isimleriyle üç farklı NFT sunuluyor.  “AG5 x OKX” NFT koleksiyonunun bir parçası olan NFT’ler, OKX NFT Pazarı’nda bulunuyor, Airdrop aracılığıyla da ücretsiz bir şekilde edinilebiliyor. 

Gerçek deneyimler özel NFT’lere dönüşüyor

Spor ayakkabıların tasarımında OKX ile yakın iş birliği içerisinde çalışmanın harika bir deneyim olduğunu belirten Alex Greenwood, “Tasarladığımız NFT’ler sahada karşılaştığım zorluklara olan yaklaşımımı yansıtıyor. Bu ayakkabıları, OKX Metaverse ortamında yer alan kişisel sergimde görmek için oldukça sabırsızlanıyorum!” dedi.

“Bu deneyim, Web3’ün doğasını yansıtıyor”

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan OKX Küresel Pazarlama Direktörü Haider Rafique, “Bu deneyim, hem içerik oluşturucuların gerçek benliklerini ifade etmelerine hem de tutkularını topluluklarıyla paylaşmalarına doğrudan olanak tanıması açısından Web3’ün doğasını yansıtıyor. Alex’in Metaverse’teki spor ayakkabılarını gören hayranları, bizzat kendisinin tasarımı olan eşsiz NFT’lere sahip olabiliyor. Bu gelişme, gelecekte Web3 teknolojisinin içerik oluşturuculara sunacağı fırsatların yalnızca bir örneği olarak değerlendirilebilir.” ifadelerini kullandı.

OKX Collective Metaverse’ünü ziyaret edenler, yalnızca Alex ve Nas’ın yaratıcılık sürecinden çok özel kamera arkası içeriklerini izleme imkânı bulmakla kalmıyor, aynı zamanda yarışmalara katılarak; takım antrenmanlarına giriş hakkı, maç biletleri ve daha pek çok ayrıcalıklı ödülü kazanma fırsatı yakalıyor.

Öte yandan, hayranlar Metaverse’ü ziyaret ederek Jack Grealish ile Oliver Heldens’in birlikte icra ettikleri özel DJ seti performansının yanı sıra Manchester City kaptanı İlkay Gündoğan ve defans oyuncusu Rúben Dias tarafından hazırlanan özel teknik ve taktiklerin sunulduğu eğitici Metaverse deneyimlerini de tekrar yaşayabiliyor.

 

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir