Kripto

Ethereum’un yeni Layer 2 Blast Ağı 30 milyon dolar çekti

Avatar
  • 22 Kasım 2023
  • Okuma süresi: 3 dakika
Ethereum’un yeni Layer 2 Blast Ağı 30 milyon dolar çekti

Bybit tarafından hazırlanan günlük bültende sektör gelişmelerine yer veriliyor.

ABD borsaları, yatırımcıların Fed’in son toplantı tutanaklarında faiz indirimine dair herhangi bir gösterge görmemesi nedeniyle düştü. Daha geniş kripto para piyasası düşüş yaşadı ve Bitcoin ve Ethereum son 24 saat içinde sırasıyla %2,39 ve %1,18 düştü.

Bugünün en iyi performans göstereni, Blur’un Blast tarafından desteklenen NFT tüccarları ve $BLUR Sahipleri için geliştirilmiş ödüllerle 3. sezonu başlatmasıyla %12,6 artış gösteren BLUR oldu. 

Ekim 2022’de piyasaya sürülen Blur (BLUR), düşük ücretler, esnek telif ücretleri ve kullanıcı dostu bir arayüz sunan merkezi olmayan bir NFT pazarıdır. Kullanıcıları NFT sattıkları için airdrop’larla ödüllendirir ve 1,4 milyar dolarlık işlem hacmiyle önemli bir büyüme elde ederek NFT ticaret topluluğundaki popülerliğinin altını çizmiştir. Blur’un 2. sezonu, 6,1 milyar dolarlık işlem hacmi, 260.000’den fazla tekil kullanıcı ve %65 pazar payı ile en iyi NFT pazarı ve borç verme protokolü olmak gibi önemli başarılarla sona erdi. NFT tüccarları ve $BLUR sahipleri için yeni ödüller içeren ve 6 ay sürecek olan 3. Sezon şimdi başladı. Blast ile ortaklaşa, NFT tüccarları ve $BLUR sahipleri arasında eşit olarak bölünmüş bir airdrop içerir. $BLUR sahipleri için ödüller elde tutma süresi ve miktarına dayanırken, NFT tüccarları NFT’lerde teklif verme, listeleme ve borç verme gibi faaliyetlerle puan kazanır. Sezon 2 katılımcılarının $BLUR ödüllerini almak için 45 günleri vardır.

Yeni bir Ethereum katman 2 ağı olan Blast, köprüsünün faaliyete geçmesinden sadece birkaç saat sonra hızla 30 milyon doların üzerinde yatırım çekti. Ayırt edici özelliği, para yatıranların transfer edilen eter ve BLAST puanları üzerinden getiri elde edebilmesidir. Blast, kullanıcıların cüzdanlarındaki ETH değerini zaman içinde artırmayı amaçlayan ETH stake etme işlemini gerçekleştirmektedir. Şu anda ağ yalnızca davetiye aşamasındadır ve kullanıcılar Şubat ayındaki ana ağ lansmanına kadar para çekemez veya zincir üzerindeki etkinliklere katılamaz. Köprülenen fonların büyük bir kısmı Lido ve Maker’da, bir kısmı ise dai sabit coinlerinde değerlendiriliyor. Sabit coinleri köprülemek, kullanıcılara Blast’ın otomatik geri ödemeli sabit coini USDB kazandırıyor. Paradigm ve Standard Crypto gibi yatırımcılardan 20 milyon doların üzerinde destek alan Blast, Blur ekosisteminin bir uzantısıdır ve NFT pazarı Blur’un kurucu ortaklarından PacmanBlur tarafından yönetilmektedir. Blast’ın piyasaya sürülmesinin ardından, BLUR fiyatları son 24 saat içinde %12 oranında arttı.

Yorum yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir